Tereny zielone przed firmą

teren zieleni przed firmąMałe ogrody a szczególnie tereny zielone przed firmą lub sklepem powinny świadczyć nie tylko o firmie, ale również o nas samych. Przed wejściem do sklepu widać jest czy teren jest zadbany. Czy przed wejściem do sklepu oprócz wiszącej reklamy widzicie coś więcej? Otóż tak. Każdy widzi czy teren przed firmą jest zadbany, ponieważ odpowiedni widok buduje zaufanie do firmy. Mniej korzystny odwrotnie.

Odpowiednio zorganizowane tereny zielone przed firmą świadczą o tym czy podchodzimy do swojej pracy odpowiedzialnie i czy też wewnątrz panuje byle jakość. Chociaż może to być złudne wrażenie i mimo wszystko po skorzystaniu z usług danej firmy możemy być zadowoleni lecz pierwsze wrażenie jest istotne. Nasze rodzime przysłowie „jak nas widzą tak o nas piszą” oddaje w zupełności sens dobrej organizacji terenów zielonych przed firmą. Budujemy zaufanie do tego, co robimy i jak podchodzimy do swojej pracy. Tak samo każdy z was zaglądając do mojej strony ogląda zdjęcia z aranżacji. Po co? Aby zobaczyć czy to, co robię jest ładne, gustowne oraz jak długo wykonuję swój zawód. Świadczą o tym zdjęcia, udostępnione wycinki z projektów terenów zielonych itp. Chociaż i tak czy coś będzie się podobało przyszłemu zleceniodawcy to kwestia gustu niemniej jednak zanim ktokolwiek zadzwoni buduje sobie zdanie o tym jak wykonuję swoją pracę poprzez wrażenia wizualne. Tak samo jest za każdym razem, gdy chcemy skorzystać z usług lub zrobić zakupy w sklepie. Zanim wejdziemy zwrócimy uwagę jak on wygląda i jak są zorganizowane tereny zielone przed firmą. Już przed wejściem budujemy chęć lub niechęć. Podejrzliwość lub zaufanie. Często jest tak, że ładnie wykonany teren zielony przed firmą przyciąga naszą uwagę a to już pierwszy krok do wzrostu zaufania, które przekłada się na nasz sukces.

Mały teren przed firmą

Bardzo często przed firmą lub jakimkolwiek punktem usługowym dysponujemy małym terenem. Mały teren przed firmą można również zaprojektować tak, aby był efektowny. Mało tego! Mniejszy teren może być ładniejszy niż duże tereny zielone, które nie posiadają jednolitej stylistyki. Trzeba o tym pamiętać zanim wytyczymy miejsca nasadzeń roślin. Bezładnie porozrzucane po terenie rośliny i kwiaty wprowadzają chaos, dlatego nie można tutaj mówić o poprawnym, dobrym efekcie wizualnym. Tematycznie zorganizowane tereny zielone przyciągają uwagę, ponieważ cały teren trzyma się jednej wybranej koncepcji. Czasami podzielony na widoczne mniejsze części tworzy jednak spójną całość, dlatego niektórzy mówią, że widać jest na tym terenie harmonię. Mały teren przed firmą powinien wyrażać jeden styl, aby jego estetyka wykonania przyciągała uwagę.

ozdobne rośłiny na maleym terenie przed firmąMały teren przed firmą można urozmaicić poprzez nasadzenia roślin, krzewów i małych drzew, aby nie zasłaniały frontu. Zastosowanie kamienia, kostki brukowej i innych elementów ma wpływać na odbiór wizualny. Podkreślać znaczenie a nie odstraszać. Jak widać można również zastosować kolorowe zrębki (w tym przypadku w kolorze czerwonym) aby zwrócić uwagę przechodniów. Kamień jest bardzo ładnym elementem dekoracyjnym, dlatego większe okazy można zastosować, jako słupki ogrodzeniowe, co jest widoczne na zdjęciu poniżej.

grdzenie z ozdobnymi słupkami które zostały wykonane z kamienia Kamień zamiast słupka. Jak widać duże kamienie mogą być elementem dekoracyjnym. Jest tematycznie związany z pozostałymi elementami będącymi na małym terenie przed sklepem. Mały teren przed sklepem jest naszą wizytówką, dlatego dbałość o szczegóły jest bardzo istotna. Oczywiście nadaje sens całej aranżacji ładnie wykonane ogrodzenie, które podkreśla wygład terenu przed sklepem. Cały efekt jest zachęcający i nawet osoby idące po drugiej stronie ulicy z pewnością zwrócą uwagę na to miejsce. Zapamiętają i właśnie to jest najważniejsze.

mały teren zieleni przed sklepem Tak prezentuje się teren przed sklepem. Ładnie prowadzi do wejścia, zwraca uwagę, zachęca. Oprócz tego wykonany z dobrych, trwałych materiałów oraz dobrze zabezpieczone miejsce nasadzeń roślin powoduje, że miejsce to jest bezobsługowe. Wystarczy od czasu do czasu dostarczyć roślinom wody i to wszystko. Oczywiście niektórzy nie lubią kamiennych ogrodów, dlatego można zastosować inne rozwiązania architektoniczne. Wszystko jest kwestią gustu.

Autor: Mirosław Mazur

Reklamy

About Mirosław Mazur

Szczegółowych informacji, które dotyczą aranżacji terenów zielonych, parków, ogrodów udzielam telefonicznie kom: 0794769190 od poniedziałku do soboty w godzinach od 09.00 do 18.00

Posted on 16.07.2014, in aranżacja ogrodu, nowoczesny ogród, tereny zielone and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Tereny zielone przed firmą została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: