Ph gleby pod trawnik

ph gleby pod trawnik z rolkiPodłoże pod trawnik powinno posiadać odpowiednie PH aby trawa dobrze się mogła ukorzenić a co zatem idzie wystarczająco się rozrastać. To dzięki odpowiedniemu PH gleby będziemy posiadać zielony dywan w ogrodzie, posesji lub przed firmą. Dla trawy najlepsza jest gleba lekko kwaśna o PH 5,5 do 6,5. Podłoże lekkie i próchniczne. Aby uzyskać odpowiednie PH gleby mieszkamy tą, co mamy z torfem. Torf sprzedawany jest w workach 80 litrowych. Na 1 m2 podłoża powinniśmy przeznaczyć 20 litrów torfu, który należy dobrze wymieszać. W przypadku gdy podłoże pod trawnik jest zbyt kwaśne, należy wysypać je z wapnem lub kredą. Podłoże gliniaste potrzebuje piasku. Podłoże piaszczyste potrzebuje kompostu i odpowiednich wartości odżywczych dla prawidłowego rozwijania się.

Pamiętajmy: Gleba o właściwej strukturze zatrzymuje wystarczającą ilość wody i przyczynia się do lepszego przyswajania związków mineralnych przez rośliny. Prace przygotowawcze podłoża wykonane starannie i dobrze, wystarczą nam na lata, dlatego nie należy się zbytnio śpieszyć. Później trzeba będzie tylko trawę podlewać oraz okresowo zasilać nawozami dla uzyskania ładnego zielonej trawy. Na pytanie jak przygotować podłoże pod trawnik trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ każdy teren jest inny a więc i prac przygotowawczych może być więcej lub mniej.

Reklamy

About Mirosław Mazur

Szczegółowych informacji, które dotyczą aranżacji terenów zielonych, parków, ogrodów udzielam telefonicznie kom: 0794769190 od poniedziałku do soboty w godzinach od 09.00 do 18.00

Posted on 19.06.2014, in Trawa z rolki and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Ph gleby pod trawnik została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: