Trawnik z rolki

trawnik z rolkiTrawnik z rolki jest alternatywą szybkiego zagospodarowania terenów zielonych. Po dokładnym przygotowaniu podłoża, miejsc na których trawa ma rosnąć układana jest trawa z rolki w ciągu paru godzin. Już na drugi dzień można się cieszyć zielonym dywanem w ogrodzie. Aranżując tereny zielone przed siedzibą firmy trawa z rolki jest najczęściej stosowana ze względu na szybki efekt wizualny. Wystarczy wyznaczyć i zagospodarować miejsca nasadzeń roślin. Później zwieńczysz prace rozkładając trawę z rolki, aby po paru dniach cieszyć oko zagospodarowanym i żywym zielonym terenem.

Trawa rolowana

Trawa rolowana – jest gotowym produktem niemniej jednak przed zamówieniem odpowiedniej jej ilości należy podłoże dobrze przygotować. Trawę z rolki można układać cały rok, z wyjątkiem okresów, kiedy ziemia jest zamarznięta. Układana jest w parkach, ogrodach, przed siedzibą firmy i na boiskach.

Wyróżnić można dwa rodzaje trawnika z rolki:

Trawnik z folii

Trawnik z folii jest to naturalny trawnik typu darniowego produkowany na podłożu o grubości 2 do 3 cm, który rozłożony jest na folii. Dojrzała trawa jest zwijana i przewożona na miejsce. Tak przygotowana trawa na foli zawiera100% masy korzeniowej, dlatego szybko się przyjmuje na nowym terenie. Wyjątkowa, jakość trawy rosnącej na folii doceni każdy już po paru dniach od chwili jej rozłożenia, gdy nie będziemy jej zbyt intensywnie podlewać. Wymiary trawy z folii – 200 cm x 50 cm.

Formowanie trawnika z rolki

Trawnik z gruntu

Trawnik z gruntu jest to naturalny trawnik z gruntu produkowany z różnych odmian wiechlin, które ze względu na zwięzły system korzeniowy poddają się łatwo obróbce mechanicznej. Można taką trawę wycinać i rolować niemniej jednak tak powstałe połacie trawy zawierają od 60 do 80% masy korzeniowej. Podczas wycinania i zdejmowania wierzchniej warstwy darni uszkodzeniu ulegają korzenie traw, dlatego muszą mieć one czas na zregenerowanie się. Im lepiej jest przygotowane podłoże tym szybciej trawa się przyjmie. Innym problemem jest również i to, że trudno jest dopilnować, aby trawa z gruntu była jednorodna. Zawsze będą występowały przebarwienia, przyschnięte place, dlatego należy dobrze rozplanować układanie trawy z rolki na miejscu docelowym. Trawa rolowana z gruntu jest najczęściej kupowana, ponieważ jej cena jest znacznie niższa a przy większych inwestycjach ten czynnik zawsze przeważa jej wybór.
Wymiary trawnika z gruntu – 250 cm x 40 cm. Ciężar rolki w zależności od wilgotności podłoża od 10 do 20 kg.

W jednym i drugim przypadku należy dobrze przygotować podłoże pod trawnik. Jak przygotować podłoże pod trawnik w innym rozdziale.

Układanie trawy z rolki

Gotowy trawnik z rolki po paru dniach

Trawnik z rolki to szybki sposób na zielony dywan w ogrodzie, posesji lub przed firmą niemniej jednak nie można zapominać o jego nawożeniu. Bardzo często bez odpowiedniej pielęgnacji, podlewaniu, nawożeniu cała nasz praca pójdzie na marne. Nawożenie trawnika jest potrzebne tak samo jak i nam ludziom potrzebny jest posiłek po to, aby żyć i odpowiednio się rozwijać.

Reklamy

About Mirosław Mazur

Szczegółowych informacji, które dotyczą aranżacji terenów zielonych, parków, ogrodów udzielam telefonicznie kom: 0794769190 od poniedziałku do soboty w godzinach od 09.00 do 18.00

Posted on 18.06.2014, in nawożenie trawnika, tereny zielone, Trawa z rolki and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Trawnik z rolki została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: