Projekt terenów zielonych

projekt ogrodu

Projekt ogrodu, terenów zielonych to przedstawienie wizji wycinka krajobrazu, który chcemy posiadać lub też architektura krajobrazu ma otaczać dom. Jest to przekazanie idei i wyobrażenia nowego otoczenia w którym mieszkańcy będą odczuwać spokój i zadowolenie. Projekty terenów zielonych zawierają pełną dokumentację (informacje) niezbędne do aranżacji ogrodu, parku lub terenu całej posesji. Projekt zawiera kolorowe plansze koncepcji zagospodarowania terenu, katalog roślin z charakterystyką roślin, krzewów i drzew oraz harmonogram prac i nasadzeń.

Projekt ogrodu

Przed przystąpieniem do prac adaptacyjnych wykonywany jest wstępny projekt ogrodu w formacie 3D. Dzięki wizualizacji w formacie 3D można zobaczyć i ocenić jak będzie wyglądał cały teren po zakończeniu prac adaptacyjnych lub za parę lat. Tutaj już na samym początku chciałbym zwrócić uwagę na to, że podejmuję się tylko takich aranżacji nad którymi prowadzę nadzór autorski od projektu do jego wykonania. Wiem z praktyki, że w trakcie prowadzonych prac, nabierania pierwotnego kształtu terenów zielonych dochodzi do licznych zmian koncepcji zagospodarowania terenu a tym samym zmian w samym projekcie. Każda zmiana nasadzeń drzew i krzewów wymaga zmiany koncepcji, ponieważ roślinność ma swoje wymagania a poprawny i spójny efekt wizualny to zaspokojenie ich potrzeb na korzyść dobrego ich rozrostu.

Wykonuję projekty ogrodów:

  • Ogrodów lub przydomowych ogródków
  • Parków i ogrodów publicznych
  • Terenów zielonych przy obiektach komercyjnych i przemysłowych
  •   Placów zabaw
  • Ogrodów utrzymanych w klimacie Chin lub Japonii.

Projekt ogrodu lub innych terenów zieleni jest funkcjonalny i spełniający oczekiwania zarówno inwestora, jak i przyszłych użytkowników. Oprócz typowych ogrodów bazując na 20-letnim doświadczeniu wykonuję również projekty terenów zielonych z uwzględnieniem zasad sztuki feng shui. Oczywiście zasady feng shui to nie tylko architektura ogrodu, której charakter jest związany z klimatem Chin, lecz symbolika, kształt całego terenu oraz energetyka poszczególnych roślin. Całość musi posiadać spójną koncepcję zagospodarowania terenu.

Projekt terenów zielonych oraz wykonanie poszczególnych jego elementów wykonywany jest na terenie województwa mazowieckiego a w szczególności z uwzględnieniem miejscowości Płock i okolicy, Szczegółowych informacji udzielam telefonicznie kom: 0794769190 od poniedziałku do soboty w godzinach od 09.00 do 18.00.

Autor: Mirosław Mazur

Reklamy

About Mirosław Mazur

Szczegółowych informacji, które dotyczą aranżacji terenów zielonych, parków, ogrodów udzielam telefonicznie kom: 0794769190 od poniedziałku do soboty w godzinach od 09.00 do 18.00

Posted on 13.05.2014, in architektura ogrodu, Projekt ogrodu, projekt ogrodu, projekt terenów zielonych, projekty ogrodów, projekty terenów zielonych, wstępny projekt ogrodu. Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Projekt terenów zielonych została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: