Cena projektu ogrodu

cena projektu ogroduProjekt zagospodarowania ogrodu wykonuję w programie komputerowym. Po odpowiednim wymiarowaniu oraz określeniu charakteru ogrodu lub innych terenów zielnych powstaje projekt koncepcyjny. Projekt koncepcyjny zawiera wizualizację całego ogrodu w formacie 3D oraz poszczególnych jego części.

W skład projektu ogrodu wchodzi:

  1. Projekt koncepcyjny – plan ogrodu widoczny z góry, przedstawiający zagospodarowanie przestrzeni z uwzględnieniem ciągów komunikacyjnych, roślinności, oraz małej architektury ogrodu.

  2. Projekt wykonawczy (techniczny) – rzut z góry, na którym przedstawione powyżej obiekty są wymiarowane. Określona jest również ich dokładna lokalizacja. Projekt wykonawczy może być poszerzony o dodatkowe projekty częściowe takie jak: poszczególne strefy nasadzeń roślin, nawodnienie ogrodu, odwodnienia lub oświetlenia.

  3. Część opisowa dołączona do projektu wykonawczego ogrodu, która zawiera informacje o terenie, założeniach projektowych, zastosowanych materiałach i technologiach. Spis ilościowy roślin z podaniem ich charakterystyki oraz pielęgnacji.

  4. Wizualizacje ogrodu w formacie 3D, przekroje, szkice i rysunki, które ukazują detale.

Cena projektu

Minimalna cena projektu ogrodu – 1500 zł
do 500 m2 – 4 zł m2
od 500 do 1000 m2 – 3 zł m2
od 1000 do 2000 m2 – 2 zł m2
od 2000 do 5000 m2 – 1,5 zł m2
powyżej 5000 m2 – cena projektu ogrodu jest do uzgodnienia.

Wizualizacje ogrodu wykonane w formacie 3D ukazują cały teren po jego wykonaniu (zagospodarowaniu terenu) oraz tak jak będzie wyglądała szata roślinna za parę lat. Projekt wykonawczy ogrodu może posłużyć do wykonania go metodą gospodarczą przez zleceniodawcę niemniej jednak nie podejmuję się wykonania projektu bez późniejszego nadzoru nad jego wykonaniem do zakończenia prac adaptacyjnych terenu.

Cena projektu tematycznego – Chińskiego, Japońskiego jest ustalana indywidualnie.

Zagospodarowanie i budowa ogrodu

Cena budowy, wykonania ogrodu oraz organizacja terenów zielonych jest ustalana indywidualnie. Cena jest uzależniona od stopnia trudności, pracochłonności oraz poszczególnych etapów prowadzonych prac. Każdy teren jest inny i potrzeba większego lub mniejszego nakładu pracy, dlatego budowa ogrodu może pochłonąć od kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. zagospodarowanie ogroduZamawiając kompleksową usługę projekt oraz wykonanie ogrodu dodatkowe prace projektowe, zmiany są wliczane w koszt całego przedsięwzięcia. Prace projektowe ogrodu oraz wykonawcze prowadzone są na terenie miejscowości Płock, okolicy z uwzględnieniem województwa mazowieckiego.

Wykonanie projektu ogrodu trwa od 2 tygodni do 2 miesięcy w zależności od stopnia skomplikowania i charakteru ogrodu. Termin wykonania projektu ogrodu jest określany w umowie. Szczegółowych informacji udzielam telefonicznie kom: 0794769190 od poniedziałku do soboty w godzinach od 09.00 do 18.00

Reklamy

About Mirosław Mazur

Szczegółowych informacji, które dotyczą aranżacji terenów zielonych, parków, ogrodów udzielam telefonicznie kom: 0794769190 od poniedziałku do soboty w godzinach od 09.00 do 18.00

Posted on 13.05.2014, in cena projektu, cena projektu ogrodu, ogród, Ogród, projekt koncepcyjny, Projekt ogrodu, projekt ogrodu, wizualizacje ogrodu and tagged , , . Bookmark the permalink. Możliwość komentowania Cena projektu ogrodu została wyłączona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: